Koncepcje studentów UW nagrodzone w programie „Najlepsi z Najlepszych! 3.0”

Z przyjemnością informujemy, że 12 studenckich projektów z UW, w tym dwa z Wydziału Psychologii, zostało nagrodzonych w konkursie „Najlepsi z Najlepszych! 3.0” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego​! Dzięki uzyskanym środkom laureaci wezmą udział w międzynarodowych konferencjach, wystawach wynalazków i konkursach, np. zawodach robotycznych.

Program „Najlepsi z Najlepszych! 3.0” adresowany jest do wybitnych studentów, którzy mają plan swojej działalności badawczej. Zakłada głównie sfinansowanie ich uczestnictwa w międzynarodowych konferencjach, zawodach lub konkursach. Organizatorzy otrzymali łącznie 139 ofert.

Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na listę projektów rekomendowanych do finansowania wpisano 98 tytułów. Między beneficjentów konkursu rozdysponowanych zostanie ponad 11 milionów złotych.

Do nagrodzonych projektów studentów naszego Wydziału należą:

• Rozwijanie komunikacyjnych rozwiązań tłumaczenia maszynowego bez korpusów równoległych – autorzy: Tomasz Korbak, Szymon Rutkowski; opiekun: prof. Joanna Rączaszek-Leonardi
  • Opracowanie systemu wspierającego generację mowy u pacjentów po laryngektomii z wykorzystaniem metod sztucznej inteligencji – autorzy: Konrad Zieliński, Ewa Machnacz, Ryszard Szamburski; opiekunowie: prof. Joanna Rączaszek-Leonardi, mgr inż. Julian Zubek

Więcej informacji >>

Data publikacji: 14 sierpnia 2018